© Gregory B. Waldis
© Gregory B. Waldis
© Gregory B. Waldis
© Gregory B. Waldis
© Gregory B. Waldis
© Gregory B. Waldis
© Gregory B. Waldis
© Gregory B. Waldis
© Gregory B. Waldis
© Gregory B. Waldis
© Gregory B. Waldis
© Gregory B. Waldis
© Gregory B. Waldis
© Gregory B. Waldis
© Gregory B. Waldis
© Gregory B. Waldis
© Gregory B. Waldis
© Gregory B. Waldis
© Gregory B. Waldis
© Gregory B. Waldis
© Gregory B. Waldis
© Gregory B. Waldis
© Gregory B. Waldis
© Gregory B. Waldis
Ulrike Lodwig
ZAV Berlin
profili Göster
Ulrike Lodwig
ZAV Berlin
profili Göster
Ulrike Lodwig
aktör•51-65 yıl•Alman
•
ikamet
Berlin (DE)
Doğum yılı1962 (61 yıl)
doğum yeriBochum
Konut seçenekleri
DerneklerBundesverband Schauspiel e.V. (BFFS)
SpecializationsSeslendirme sanatçısı
Sürücü belgeleri
Göz rengiyeşil kahverengi
Saç rengi
Boy (cm)163
Ağırlık (Kilo)59
DillerAlmancaingilizceİtalyanFransızcaİsveççe
LehçelerBerlinishHamburgischKölschRuhrpott(Ev lehçesi)
enstrümanlar
Spor Dalları
dans
Saha
Şarkı söyleme
Eğitim
Birincil profesyonel oyunculuk eğitimi
Eğitim
2018
Chubbuck-Technik (Ivana Chubbuck)
2015
Masterclass "Casting" bei Nancy Bishop
2008 – 2013
Meisner-Technique bei Mike Bernardin
2001
Masterclass "Camera Acting" bei M.K. Lewis
1996 – 1999
Gesangsausbildung (Belcanto) bei Luciano Zangirolami
1988
paritätische Abschlußprüfung
1985 – 1988
Theater der Keller, Köln Abschluss mit Auszeichnung
Ödüller / ödüller
2005
bayr. Theaterpreis für Chor (Solo)/Athene in Orestie und Kristin in Fräulein Julie (Darstellerin)
1999
bayr. Theaterpreis für Jeanne in Freitag (Produktion)
1998
bayr. Theaterpreis für Wrage in Top Dogs (Ensemble)
Film
2016
Die Unsichtbaren - Wir wollen leben
(Sinema filmi)
Yardımcı oyuncu
Kino
2015
Wald
(Sinema filmi)
Yardımcı oyuncu
Kino
2013
Freddie
(Kısa film)
Yardımcı oyuncu
Kurzfilm
2013
Kann man unter Wasser weinen
(Kısa film)
Yardımcı oyuncu
Kurzfilm
2012
Flucht nach vorn
(Kısa film)
Yardımcı oyuncu
Kurzfilm
2011
Der zweite Schlaf
(Kısa film)
Başrol
Kurzfilm
2007
Der Zahn, der Reis, der Tod
(Kısa film)
Yardımcı oyuncu
Kurzfilm
2007
Able
(Sinema filmi)
Yardımcı oyuncu
Kinofilm
2007
Scherbenhaufen
(Kısa film)
Başrol
Kurzfilm
2007
Basim
(Sinema filmi)
Başrol
Kinofilm
2002
Schnelle Seelen
(Sinema filmi)
Yardımcı oyuncu
Kinofilm
Televizyon
2018
SOKO Wismar
Yardımcı oyuncu
ZDF
2015
Buxtehude
Yardımcı oyuncu
Abschlussfilm
2009
Unser Charly
(Televizyon dizisi)
Yardımcı oyuncu
TV-Serie, ZDF
2008
Upstairs
Yardımcı oyuncu
TV-Film
2007
Eiskalt
Yardımcı oyuncu
TV-Film
2007
R.I.S. - Die Sprache der Toten
(Televizyon dizisi)
Yardımcı oyuncu
TV-Serie, SAT.1
2007
R.I.S. - Die Sprache der Toten
(Televizyon dizisi)
Yardımcı oyuncu
TV-Serie, SAT.1
2001
Streit um Drei
Başrol
TV-Show, ZDF
2001
Vorspiel mit Nachspiel
Yardımcı oyuncu
TV-Film, SAT 1
1992
K - Verbrechen im Fadenkreuz
Başrol
TV-Magazin, SAT.1
1991
Gerichtstag
Yardımcı oyuncu
TV-Film, NDR
1990
Alles im Griff
Yardımcı oyuncu
TV-Film, ZDF
tiyatro
2023
Romulus der Große
Kaiserin Julia (HR)
(BAY)
Schluchttheater Ligerz/CH
2014
Fühllosigkeit
Tuula (HR)
(BAY)
Stadttheater Konstanz
2011
Der Stein
Mieze (HR)
(BAY)
TfN Hildesheim
2010
Shakespeare in Hollywood
Lydia Lansing
TfN Hildesheim
2010
Der süsseste Wahnsinn
Mrs. Everett P. Osgood (HR)
(BAY)
TfN Hildesheim
2009
- 2011
TfN Hildesheim
2009
Geschichten aus dem Wienerwald
Valerie
Theaterdiscounter, Berlin
2009
Besuch einer alten Dame
Claire Zachanassian (HR)
(BAY)
TfN Hildesheim
2008
Die letzte Probe
Cytinya
Kleines Theater am Südwestkorso, Berlin
2007
Macbeth
Macbeth (HR)
(BAY)
Theaterhaus Mitte, Berlin
2006
Daybreak
Anita, Mona (HR)
(BAY)
Tribüne, Berlin
2005
Picassos Frauen
Fernande Olivier
Tournee
2005
Gärten des Grauens
Sonni (HR)
(BAY)
Stadttheater Regensburg
2004
Fräulein Julie
Kristin
Stadttheater Regensburg
2004
Quartett
Merteuil (HR)
(BAY)
Stadttheater Regensburg
2004
Die Orestie
Chor (HR - Einzelleistung)
Stadttheater Regensburg
2003
- 2005
Festengagement
Stadttheater Regensburg
2003
Hekabe
Chorführerin
TaK Liechtenstein
2001 – 2002
Herakles
Iris
TaK Liechtenstein
1999
Freitag
Jeanne
Stadttheater Würzburg
1999
Die Palästinenserin
Samira
(BAY)
Stadttheater Würzburg
1999
Der Kaufmann von Venedig
Nerissa
Stadttheater Würzburg
1998
Der Held der westlichen Welt
Witwe Quinn
Stadttheater Würzburg
1998
Geschichten aus dem Wienerwald
Valerie
Stadttheater Würzburg
1997
Die Möwe
Mascha
Stadttheater Würzburg
1997
Top Dogs
Susanne Wrage
Stadttheater Würzburg
1996
Honigmond
Barbara (HR)
(BAY)
Stadttheater Würzburg
1995
Strafmündig
Polizeipsychologin (HR)
(BAY)
Stadttheater Würzburg
1995
Drei große Frauen
26jährige (HR)
(BAY)
Stadttheater Würzburg
1994
Die Stühle
Semiramis (HR)
(BAY)
Stadttheater Würzburg
1994
Der Biberpelz
Leontine Wolff
Stadttheater Würzburg
1993
Onkel Wanja
Sonja
Stadttheater Würzburg
1992
Kleiner Mann, was nun?
Lämmchen (HR)
(BAY)
Stadttheater Würzburg
1992
Kasimir und Karoline
Erna
Stadttheater Würzburg
1991
- 1999
Festengagement
Stadttheater Würzburg
1991
Hitlerjunge Quex
Gerda
Landesbühne Schleswig
1991
Die Orestie
Kassandra
Stadttheater Würzburg
1991
Schöne Bescherungen
Phyllis
Stadttheater Würzburg
1990
Ein Volksfeind
Petra
Landesbühne Schleswig
1989
- 1991
Festengagement
Landesbühne Schleswig
1989
Ilias
Troerin
Schauspielhaus Düsseldorf
1989
George Dandin
Claudine
Landesbühne Schleswig
1989
Extremities
Marjorie (HR)
(BAY)
Landesbühne Schleswig
1989
Käferrevue
Marianne (HR)
(BAY)
Landesbühne Wilhelmshaven
1989
Biedermann und die Brandstifter
Anna
Theater der Keller
1988
- 1989
Festengagement
Landesbühne Wilhelmshaven
reklâm
2008
IKEA - Teenager, Panschen
Başrol
2008
Praktiker - Eigentor, Richtig
Başrol