Grégoire Gros
profili Göster
Grégoire Gros
aktör•35-45 yıl•İsviçre, Fransızca
•
ikamet
Berlin (DE)
Doğum yılı1981 (42 yıl)
Konut seçenekleri
SpecializationsŞarkıcı, Seslendirme sanatçısı
Sürücü belgeleri
Göz rengimavi-yeşil
Saç rengi
Boy (cm)184
Ağırlık (Kilo)72
DillerAlmancaFransızcaingilizce
Lehçelerisviçre almanı
aksanFransızcaİsviçre
enstrümanlar
Spor Dalları
dans
Saha
Şarkı söyleme
Özel yetenekler
Eğitim
Birincil profesyonel oyunculuk eğitimi
2006 – 2010
Ödüller / ödüller
2020
NESTROY, Nominierung 2020 für "Cold Songs:ROM" (Vorarlberger Landestheater, Regie: Catharina May)
2009
Ensemblepreis Theatertreffen deutschsprachiger Schauspielstudierender für "DIE RÄUBER” (Schaubühne am Lehniner Platz, Regie: Lars Eidinger)
2008
JUNGE TALENTE, Castingverband Schweiz
Film
2022
Tango to go (AT)
Markus (HR)
(BAY)
KINO Kurzfilm
2021
Marie und Robert
(Sinema filmi)
Agent Müller
KINO
2016
LA DOULEUR
Obersturmbannführer
(HAYIR)
Kino - französischer Film
Antoinette Boulat
2016
IN TO ME SEE
Rocco (HR)
(BAY)
HFF München
2015
DOWN BROTHER UP
(hareketli resimler)
Lars
Spielfilm
2012
RECYCLING LILY
(Sinema filmi)
René Bähler
KINO
Corinna Glaus
2012
YOU ARE EVERYTHING
(Sinema filmi)
Georg (HR)
(BAY)
KINO
2011
NEMEZ
(Sinema filmi)
Schauspieler
KINO
Karen Wendland
2009
BARRIERE
(Sinema filmi)
Sarah's Freund
KINO
2008
EX - FREUNDE
(Kısa film)
Silas (HR)
(BAY)
Kurzfilm / Filmfest Locarno
2008
SCHERBENGERICHT
(Sinema filmi)
Pfleger Chris
KINO
2008
E.D.D.I.E
Dave (HR)
(BAY)
Kurzfilm (engl.) / Berlinale Talent Campus
2006
KLASSENTREFFEN
Georg (HR)
(BAY)
HFF "Konrad Wolf"
Televizyon
2023
Der Alte - Gestorben wird immer
Robin Kern
(SRE)
ZDF
Christine Mattner
2023
Inga Lindström - Spinnefeind (AT)
Robert Blum
(SRE)
ZDF
Tessa Frank
2023
Oh Hell 2
(dizi)
Gendarme
(SRE)
Magenta TV
Liza Stutzky
2023
Der Kroatienkrimi - Scheidung auf Kroatisch
(TV filmi)
Slatan Markovic
(LE)
ARD / Degeto
Stefany Pohlmann
2022
Unnoticed - Was wir fürchten
Lehrer Stefan
ZDFneo, Bavaria Fiction
Siegfried Wagner
2022
Nachts im Paradies
Anwalt
StarzPlay / Windlight Pictures
Siegfried Wagner
2022
Sam - Ein Sachse
Andreas Bange
Disney+, UFA Fiction, Big Window Productions
Mareth Rölcke
2017
Der Bestatter (6 Folgen)
Polizist Halder (durchgehende Rolle)
SRF1, WDR, Netflix
Ruth Hirschfeld
2017
Der Zürich-Krimi - Borcherts Verdacht
Episodennebenrolle
ARD
Mai Seck
2016
MUTE (internationaler Spielfilm)
Doctor’s Assistant (NR)
(HAYIR)
Netflix
Simone Bär
2016
EIN SOMMER IN SÜDFRANKREICH
Mathieu (NR)
(HAYIR)
ZDF
Franziska Aigner
2013
PLÖTZLICH DEUTSCH
Christof
SFR
Ruth Hirschfeld
2013
TATORT: Zwischen zwei Welten
Medium Pablo Guggisberg (Episodenhauptrolle)
ARD
Corinna Glaus
2013
IN ALLER FREUNDSCHAFT: Triumph der Vernunft
Tom Kremer (Episodenhauptrolle)
ARD
Ines Rahn
2012
ZWISCHEN DEN ZEILEN: Lieber reich und tot
David Bernhard
(LE)
ARD
Marc Schötteldreier
2011
VERBRECHEN: Notwehr
Polizist
ZDF
Mai Seck
2011
LÖWENZAHN: Steinzeit
Timo
(LE)
ZDF
Daniela Tolkien
2010
SOKO LEIPZIG: Im Schattenreich
Freddy Staslovic
ZDF
Cornelia Mareth & Maria Rölcke
2009
LES DERNIÈRES HEURES DU MUR DE BERLIN
Témoin
TF2 (frz.)
2009
NACHSITZEN
Herr Littke (HR)
(BAY)
ARTE
2009
UNSER CHARLY: Auf der Flucht
Carlo
(LE)
ZDF
Angelika Reinke
2007
KÜSS MICH, WENN ES LIEBE IST
Karli
SAT.1
Simone Bär
2004
FERIENFREUNDE
Philippe
Pilotserie SFR
2004
ANJAS ENGEL
Kellner
SFR
Corinna Glaus
2004
LOU'S WASCHSALON
Geliebter
SFR
Susan Müller
tiyatro
2021
Sprich nur ein Wort
Vorarlberger Landestheater
2020
Geld, Parzival
Co-Hauptrolle
Theater Marie | Koproduktion mit Bühne Aarau, Kurtheater Baden, Tojo Theater Reitschule Bern und Vorarlberger Landestheater Bregenz
2019 – 2020
Troja Trilogie
Achilles / Odysseus
Luzerner Theater
2019 – 2020
Spiel & Wry Smile Dry Sob
Başrol
Voralberger Landestheater - Bregenz / LE STUDIO Bühne und Film, Wien
2018
Miss Sara Sampson
Mellefont
Vorarlberger Landestheater
2018
Der große Gatsby
Tom Buchanan, Butler
Vorarlberger Landestheater
2018
Liebe Grüsse... oder Wohin das Leben fällt
Başrol
Schauspielhaus Zürich
2016 – 2017
Liliom
Fiscur
Theater Marie/Tuchlaube Aarau/Tojo Bern
2016 – 2017
Pillen
Performance
Theaterdiscounter/Lichthof Hamburg/Rampe Stuttgart
2014 – 2017
BREL
Brel (HR)
(BAY)
Theater Chemnitz
2017
Zukunft Europa IV-VIII
Başrol
Theater Marie in Zusammenarbeit mit ThiK Theater i
2016
LES IROQUOIS
Ensemble
TNL Luxembourg/NEST Thionville/AGORA StVith
2016
Perikles
Helicanus
bat Berlin
2015
JEAN UND DIE LERCHE
Graf Warwick
Theater Chemnitz
2015
HAMLET
Laertes
Theater Chemnitz
2015
Gegen die Liebe
Er, Herr 1, Mann
Theater Chemnitz
2015
Robin Hood
Robin Hood
Theater Chemnitz
2014 – 2015
KAFKA
Kafka (HR)
(BAY)
Theater Chemnitz
2014
LES MONOLOGUES DE L`ASILE (frz.)
Felleke
cinéma odyssée, Strasbourg (F)
2014
RICHARD III
Richmond
Theater Chemnitz
2013 – 2014
EINE MITTSOMMERNACHTSSEXKOMÖDIE
Maxwell
Theater Chemnitz
2013 – 2014
BENEFIZ
Leo
Theater Chemnitz
2013 – 2014
ROMEO AND JULIA AT THE ABBEY ROAD
Paris
Theater Chemnitz
2013
WAISEN
Liam (HR)
(BAY)
Theater Bonn
2013
DIE RÄUBER
Schweizer
Theater Bonn
2012 – 2013
HARPER REGAN
Tobias Rich
Theater Bonn
2012 – 2013
BLACK RIDER
Kuno
Theater Bonn
2012
SANCTA SUSANNA
junger Mann
Theater Bonn
2011
EINSAM LEHNEN AM BEKANNTEN
Einsamer
Heimathafen Neukölln
2010 – 2011
EIN INSPEKTOR KOMMT
Eric
Renaissance Theater Berlin
2010
DIE WAHLVERWANDTSCHAFTEN
Mittler
Central Theater Leipzig
2008 – 2010
DIE RÄUBER
Schweizer
Schaubühne
2009
EINE NACHT MIT THOMAS BRASCH
Brasch (HR)
(BAY)
Hans Otto Theater, Potsdam
2009
LENZ
Lenz (HR)
(BAY)
bat Berlin
2009
BERLIN ALEXANDERPLATZ
Franz Biberkopf (HR)
(BAY)
bat Berlin