©Katja Kuhl
©Katja Kuhl
©Katja Kuhl
©Katja Kuhl
©Katja Kuhl
©Katja Kuhl
©Katja Kuhl
©Katja Kuhl
©Katja Kuhl
©Katja Kuhl
©Katja Kuhl
© Stefan Klüter
© Jeanne Degraa
© Stefan Klüter
© Jeanne Degraa
© Stefan Klüter
© Stefan Klüter
© Stefan Klüter
© Jeanne Degraa
© Jeanne Degraa
©Jeanne Degraa
©Katja KUHL
Markus von Lingen
rw management
Pokaż profil
Markus von Lingen
rw management
Pokaż profil
Markus von Lingen
aktor/ka•niemiecka
•
miejsce zamieszkania
Berlin (DE)
Rok urodzenia1973 (51 Lata)
Opcje mieszkaniowe
Prawa jazdy
Inne licencje
Kolor oczuniebieski
Kolor włosów
wzrost (cm)180
Waga w kg)85
budowa ciałasportowo-atletyczny
Językiniemieckiangielskirosyjski
Dialektyaustriackiniemiecki (Berlin)niemiecki (Zagłębie Ruhry)(Dialekt macierzysty)wiedeński
Instrumenty
sport
taniec
tonacja
warsztaty
Podstawowe wykształcenie aktorskie
szkolenia zawodowe
2014 – 2019
Ivana Chubbuck
2010 – 2011
Susan Batson Creating Caracters
2008 – 2009
Larry Moss Szenenstudium
2007 – 2008
Margie Haber Studios Los Angeles, Cold Reading
1994 – 1997
Staatliche Hochschule für Musik und darstellende Kunst Stuttgart
film
2020
Die Täuschung
(film kinowy)
Adolf Clauss
(drugoplanowa)
2020
Terra X - Agenten der Wahrheit
(serial dokumentalny)
Phillipp IV.
ZDF [de]
2020
The Indestructibles
(film krótkometrażowy)
Detective
(pierwszoplanowa)
2019
Nackte Tiere
(film kinowy)
Stefan
(drugoplanowa)
2017
ZDFzeit - Superbauten der Geschichte. Der Reichstag
(serial dokumentalny)
Kaiser Wilhelm II
(pierwszoplanowa)
ZDF [de]
2016
Casting
(film kinowy)
Lukas
(pierwszoplanowa)
2015
Exodus to Shanghai
(film fabularny)
Hermann Deutsch
(pierwszoplanowa)
2014
Preußen (Einspieler zur Ausstellung Wo Preußen Sachsen küsst)
(film krótkometrażowy)
Christian Samuel Wilhelmi
2012
Stille Nacht
(film fabularny)
Franz Gruber
(pierwszoplanowa)
2011
What it seems
(film krótkometrażowy)
Jim Baker
(drugoplanowa)
2010
Sushi und Gomorrha (NOT RELEASED)
(film fabularny)
Ralf
(pierwszoplanowa)
2010
A Life Without Work
(serial dokumentalny)
Benjamin Seebohm Rowntree
(pierwszoplanowa)
2007
Unbeugsam
(film kinowy)
SS Scout
(drugoplanowa)
2007
Was bleibt
(film krótkometrażowy)
Verkäufer
(drugoplanowa)
2006
Made in Germany
(film krótkometrażowy)
Von Habicht Junior
(pierwszoplanowa)
2002
Muxmäuschenstill
(film kinowy)
Sciroccofahrer
(drugoplanowa)
2001
Die Zwillinge
(film kinowy)
Bernd Moeller
(drugoplanowa)
2001
Mortal Beauty - Fluch der Schönheit
(film kinowy)
Blaugescherpter Jüngling
(drugoplanowa)
2000
Ein göttlicher Job
(film kinowy)
1.Fanatiker
(drugoplanowa)
1999
Honolulu
(film kinowy)
Dominik
(pierwszoplanowa)
telewizja
2023
Kleo 2
(serial telewizyjny)
Gunter Rossbach
(drugoplanowa)
Netflix
Zeitsprung Pictures
Karen Wendland
2023
We Were The Lucky Ones
(spektakl)
Nazi Administrator
(gościnnie)
Hulu
20th Television (formerly 20th Century Fox TV) [us]
Fiona Weir
2022
Unnoticed - Was wir fürchten
(mini serial)
Jörg
(drugoplanowa)
ZDFneo [de]
2022
Notruf Hafenkante
(serial telewizyjny)
Leo Kaminski
(pierwszoplanowa)
ZDF [de]
2021
Kleo
(serial telewizyjny)
Ausbilder HVA Nahkampf Gunter Rossbach
(drugoplanowa)
Netflix
2021
Nächste Ausfahrt Glück – Beste Freundinnen
(film telewizyjny (seria))
Justus Beckmann
ZDF [de]
2021
NÄCHSTE AUSFAHRT GLÜCK
Justus Beckmann
ZDF
Lisa Stutzky
2020
TERRA X - EIN FALL FÜR LESCH UND STEFFENS. AGENTEN DER WAHRHEIT(AT)
Philipp IV.
ZDF
2020
THE INDESTRUCTIBLE'S
Detective
MetFilm School
Paula Edda Klein
2019
Ella Schön - Feuertaufe
(film telewizyjny (seria))
Böttinger
(drugoplanowa)
ZDF [de]
2017
SOKO Leipzig
(serial telewizyjny)
Klaus Mertens / Markus Teuber
(pierwszoplanowa)
ZDF [de]
2017
Das Boot
(serial telewizyjny)
Staatsanwalt
(drugoplanowa)
Sky [de]
2017
Genius
(serial telewizyjny)
Nazi Lieutenant
(drugoplanowa)
FOX [us], National Geographic
2017
Ku'damm 59
(serial telewizyjny)
Moderator Herr Kersten
(drugoplanowa)
ZDF [de]
2015
Homeland
(serial telewizyjny)
Dr. Droz
(drugoplanowa)
Showtime [us]
2014
SOKO Wismar
(serial telewizyjny)
Rayk Brodersen (Folge: Platzpatronen)
(drugoplanowa)
ZDF [de]
2012
Stunde des Bösen - Der zweite Mann
(film telewizyjny (seria))
Moderator
(drugoplanowa)
2012
Flemming
(serial telewizyjny)
Oberarzt
(drugoplanowa)
ZDF [de]
2010
Die lange Welle hinterm Kiel
(film telewizyjny)
Kapitän Heinrich von Widerbornen
(drugoplanowa)
ARD [de], Degeto [de]
2010
SOKO Kitzbühel
(serial telewizyjny)
Heinz Keusch
(pierwszoplanowa)
ORF [at], ZDF [de]
2009
London, Liebe, Taubenschlag 2
(film telewizyjny)
Makler
(drugoplanowa)
ZDF [de]
2009
Verstehen Sie Spaß?
(program telewizyjny)
Henry Mc Parker
(pierwszoplanowa)
ARD [de], ORF [at], SWR [de]
2008
Die Bunker Show
(program telewizyjny)
Sulu David
(drugoplanowa)
SAT.1 Comedy [de]
2006
Die Familienanwältin
(serial telewizyjny)
Kling
(drugoplanowa)
RTL [de]
2004
hamlet_X (2000-2004, 33 Kurzfilme)
(serial telewizyjny)
Laertes
(drugoplanowa)
2003
Morris 2274
(serial telewizyjny)
Mr Schmidt
(pierwszoplanowa)
2003
Die Wache
(serial telewizyjny)
Thorsten
(drugoplanowa)
RTL [de]
2003
Der Bernsteinfischer
(film telewizyjny)
Reporter
(drugoplanowa)
ARD [de], Degeto [de]
2002
Für alle Fälle Stefanie
(serial telewizyjny)
Olaf
(drugoplanowa)
SAT.1
2002
SOKO Leipzig
(serial telewizyjny)
Martin
(pierwszoplanowa)
ZDF [de]
2001
Ein Millionär zum Frühstück
(film telewizyjny)
Jimmy
(drugoplanowa)
SAT.1
1997
Die Nacht der Nächte - School's Out
(film telewizyjny)
Rotweiß
(drugoplanowa)
teatr
2022
LITTLE MANFRED
Walter Kreuz
Soldiers Arts Academy / Cardiff Castle
2013
WALLENSTEINS TOD
Octavio
AufBruch Berlin
2012
SIMPLICISSIMUS
Simplicissimus
aufBruch Berlin
2011
MARIA UND ELISABETH
Lord Leicester
AufBruch Berlin
2009 – 2010
DER TAG DES OPRITSCHNIKS
Komjaga
Schauspielhaus Leipzig
2006 – 2007
DER KLEINE PRINZ
Der Flieger
Northern Stage Newcastle
2005
VENICE PRESERVED
Theodore
Arcola Theatre London
2002 – 2005
BLUTHOCHZEIT
Junger Mann
Deutsches Theater
2004
HUMAN LIFE & OTHER TRAGIC COMEDIES
Mr Braun
Cochrane Theatre London
2002
BLICK ZURÜCK IM ZORN
Jimmy
Theater am Neumarkt
2002
SCHADE DASS SIE EINE HURE WAR
Soranzo
Theater am Neumarkt
2000 – 2001
VERRATENES VOLK
Olfert
Deutsches Theater
2000
ALMA
Max Burghardt
Sanatorium Purkersdorf
1997 – 1999
PROFESSOR BERNHARDI
Gerichtsdiener
Burgtheater Wien
1997 – 1999
MUTTER COURAGE
Der mit der Binde
Burgtheater Wien
1997 – 1999
DER GOLEM IN BAYREUTH
Hasskappe
Burgtheater Wien
1997 – 1999
EIN SPORTSTÜCK
Sportler
Burgtheater Wien
1997 – 1998
DER WILDE SOMMER
Leonardo
Burgtheater Wien
audio
2007
Unbeugsam
(dubbing)
SS Scout
(drugoplanowa)
inne
2022
Das Haus in meinem Kopf
(produkcja edukacyjna)
Alexander Fallax
(pierwszoplanowa)
2020
A Brief History of Struggle
(nagranie spektaklu teatralnego)
Man 1
(pierwszoplanowa)
2019
Waise Wände (Pilot)
(produkcja edukacyjna)
Stefan Weber
(pierwszoplanowa)
2013
The Siege of Colchester
(instalacja wideo)
Centurion Marcus Avitus
(pierwszoplanowa)