©Johannes Steidle
©Johannes Steidle
©Johannes Steidle
©Johannes Steidle
©Johannes Steidle
©Johannes Steidle
©Johannes Steidle
©Johannes Steidle
©Johannes Steidle
©Johannes Steidle
©Johannes Steidle
© Johannes Steidle
©Johannes Steidle
©Johannes Steidle
©Johannes Steidle
©Johannes Steidle
©Johannes Steidle
© Juno 11 Produktion
©Johannes Steidle
©Johannes Steidle
© Götz von Berlichingen/Privat
©Hendrik Nix
©Johannes Steidle
©Johannes Steidle
Christopher Krieg
ZAV Köln
Pokaż profil
Christopher Krieg
ZAV Köln
Pokaż profil
ZAV-Künstlervermittlung Köln
ZAV Köln
+49 228 502 082801
zav-kuenstlervermittlung-koeln@arbeitsagentur.de
otwórz agencję na Filmmakerszav-kuenstlervermittlung-koeln@arbeitsagentur.de
Christopher Krieg
aktor/ka•56-63 Lata•niemiecka
•
miejsce zamieszkania
Essen (DE)
Rok urodzenia1961 (63 Lata)
miejsce urodzeniaFrankfurt am Main
Opcje mieszkaniowe
Specializationslektor/ka, lektor/ka synchroniczny/a
Prawa jazdy
Inne licencje
Kolor oczuniebiesko-szary
Kolor włosów
wzrost (cm)190
Waga w kg)80
budowa ciałasportowo-atletyczny
Językiniemieckiangielski
Dialektyniemiecki (Hamburg)niemiecki bawarskiniemiecki hescyjski(Dialekt macierzysty)niemiecki nadreńskiniemiecki saskipalatynackipółnocnoniemieckiszwabskiwiedeński
Akcentyamerykański angielskifrancuskiwłoski
sport
tonacja
Śpiew
Specjalne umiejętności
warsztaty
Podstawowe wykształcenie aktorskie
1982 – 1984
szkolenia zawodowe
1985
Actors Institute London
nagrody/wyróżnienia
2023
Darstellerpreis des Fördervereins für Kunst und Kultur der Stadt Hanau
(spektakl)
2019
Burbank International Fil Festival BEST FOREIGN FEATURE FILM mit"CURTIZ"
2019
Riviera International Film Festival , BESTER FILM mit "CURTIZ"
2018
World Film Festival Montreal Bester Film "CURTIZ"
2016
Publikumspreis als BESTER SCHAUSPIELER 2016 für "Götz von Berlichingen"
1994
Förderpreis des Fördervereins des Schauspiels Münster
film
2018
Curtiz
(film fabularny)
Conrad Veidt
(drugoplanowa)
1994
Rennschwein Rudi Rüssel
(film kinowy)
Fußballer
(drugoplanowa)
telewizja
2017
Lindenstraße
(serial telewizyjny)
Dr. Wohlfahrt
ARD [de]
2013
Alles was zählt
(serial telewizyjny)
Oliver Garch
(drugoplanowa)
RTL [de]
2010
SOKO Köln
(serial telewizyjny)
Martin Blomenkamp
(drugoplanowa)
ZDF [de]
2008
Sturm der Liebe
(serial telewizyjny)
Moritz Linder
(drugoplanowa)
ARD [de], Degeto [de]
2008
Der Staatsanwalt
(serial telewizyjny)
Leons Vater
(drugoplanowa)
ORF [at], ZDF [de]
2008
Verbotene Liebe
(serial telewizyjny)
Cartsen Peters
(drugoplanowa)
ARD [de]
2007
Unter Uns
(serial telewizyjny)
Ulrich Weigel
(drugoplanowa)
RTL [de]
2007
SOKO 5113
(serial telewizyjny)
Stefan Fleiter
(drugoplanowa)
ZDF [de]
2006
Tatort - Der Finger
(film telewizyjny (seria))
Oberkellner Arno
(drugoplanowa)
2005
Siska
(serial telewizyjny)
Arzt (Liebe vor dem Tod)
(drugoplanowa)
ORF [at], ZDF [de], [Schweizer Fernsehen (SF)] [ch]
2005
SOKO 5113
(serial telewizyjny)
Martin Tann
(drugoplanowa)
ZDF [de]
2005
Die Fallers - Eine Schwarzwaldfamilie
(serial telewizyjny)
Peter Riemer
(drugoplanowa)
SWR [de]
2005
Ein Fall für B.A.R.Z.
(serial telewizyjny)
Richie
(drugoplanowa)
SWR [de]
2005
Der Alte
(serial telewizyjny)
Dr. Kleinert (Racheengel)
(drugoplanowa)
ORF [at], SRF [ch], ZDF [de]
2005
Die Rosenheim-Cops
(serial telewizyjny)
Otto Dillinger (Der Eisbär)
(drugoplanowa)
ZDF [de]
2004
Die Fallers - Eine Schwarzwaldfamilie
(serial telewizyjny)
Peter Riemer
(drugoplanowa)
SWR [de]
2004
Mit Herz und Handschellen
(serial telewizyjny)
Rechtsanwalt
(drugoplanowa)
SAT.1
2003
Die Fallers - Eine Schwarzwaldfamilie
(serial telewizyjny)
Peter Riemer
(drugoplanowa)
SWR [de]
2003
Siska
(serial telewizyjny)
Richter (Tödlicher Zwiespalt)
(drugoplanowa)
ORF [at], ZDF [de], [Schweizer Fernsehen (SF)] [ch]
2003
Unter Verdacht - Beste Freunde
(film telewizyjny (seria))
Markus Zell
(drugoplanowa)
ZDF [de]
2003
Siska
(serial telewizyjny)
Dozent (Bis ins Grab)
(drugoplanowa)
ORF [at], ZDF [de], [Schweizer Fernsehen (SF)] [ch]
2002
Die Fallers - Eine Schwarzwaldfamilie
(serial telewizyjny)
Peter Riemer
(drugoplanowa)
SWR [de]
2002
Die Rettungsflieger
(serial telewizyjny)
Herbert
(drugoplanowa)
ZDF [de]
2002
SOKO Leipzig
(serial telewizyjny)
Udo Kamphausen
(drugoplanowa)
ZDF [de]
2001
Die Fallers - Eine Schwarzwaldfamilie
(serial telewizyjny)
Peter Riemer
(drugoplanowa)
SWR [de]
2001
SOKO 5113
(serial telewizyjny)
Hans Ringer
(drugoplanowa)
ZDF [de]
2000
Küstenwache
(serial telewizyjny)
Ulf Obuch
(drugoplanowa)
ZDF [de]
2000
Der Alte
(serial telewizyjny)
Werner Hofbauer (Der Tod ist gerecht)
(drugoplanowa)
ORF [at], SRF [ch], ZDF [de]
2000
Der Alte
(serial telewizyjny)
Lutz Martens (Tod eines Spielers)
(drugoplanowa)
ORF [at], SRF [ch], ZDF [de]
1999
Mallorca - Suche nach dem Paradies
(serial telewizyjny)
Hugo Polzer
(drugoplanowa)
ProSieben [de]
1999
Marienhof
(serial telewizyjny)
Andy Hackhofer
(pierwszoplanowa)
ARD [de]
1999
Die Wache
(serial telewizyjny)
Werner Bentz
(drugoplanowa)
RTL [de]
1999
Dr. Stefan Frank
(serial telewizyjny)
Harry
(drugoplanowa)
RTL [de]
1998
Marienhof
(serial telewizyjny)
Andy Hackhofer
(pierwszoplanowa)
ARD [de]
teatr
2024
Der gestiefelte Kater
(spektakl)
König Karl
Brüder Grimm Festspiele Hanau
2024
Romeo und Julia
(spektakl)
Pater Lorenzo
(drugoplanowa)
Brüder Grimm Festspiele Hanau
2023
Weinprobe für Anhänger
(spektakl)
Jaques
(pierwszoplanowa)
Komödie Frankfurt
2023
Tartuffe
Orgon
(pierwszoplanowa)
BRÜDER GRIMM FESTSPIELE HANAU
2023
Hans im Glück
(spektakl)
Müller, Pferd, Metzger, Scherenschleifer
(drugoplanowa)
Brüder Grimm Festspiele Hanau
2023
Der Menschenfeind
Alceste
Fritz Remond Theater im Zoo Frankfurt
2022 – 2023
Zimmer für 2
Cliff Norton
Komödie Frankfurt
2021 – 2022
Wochenend Affären
Roland
Komödie Frankfurt a.M.
2021
Gott
Bischoff Thiel
Fritz Remond Theater im Zoo Frankfurt a.M.
2021
Der zerbrochene Krug
Gerichtsrat Walter
Brüder Grimm Festspiele Hanau
2020
Extrawurst
Mathias Scholz
Fritz Remond Theater Frankfurt
2020
Paarungen
Bob
Fritz Remond Theater Frankfurt
2019 – 2020
Der süßeste Wahnsinn
Bernard S. Dunlap
Komödie Frankfurt
2019
Hair
Claudes Vater/Donald Trump
Burgfestspiele Jagsthausen
2019
Laible & Frisch-Urlaubsreif
Verschiedene
Burgfestspiele Jagsthausen
2019
Cyrano de Bergerac
Graf Guiche
Burgfestspiele Jagsthausen
2019
Götz von Berlichingen
Weislingen
Burgfestspiele Jagsthausen
2018
Dier Abseitsfalle
Manni
Komödie Düsseldorf
2018
Der Kaufmann von Venedig
Antonio
Schloßfestspiele Ettlingen
2017 – 2018
Bella Figura
Eric Blum
Konzertdirektion Landgraf
2017
The Kings Speech
Bertie/King George VI
Theater an der Kö
2017
Mandragola
Calimacco
Fritz Remond Theater Frankfurt
2016 – 2017
Auf und Davon
Charly
Komödie Frankfurt am Main
2016
Der Name der Rose
Bernard Gui
Burgfestspiele Jagsthausen
2016
Zorro-Das Musical
Zorros Vater
Burgfestspiele Jagsthausen
2016
Götz von Berlichingen
Götz von Berlichingen
Burgfestspiele Jagsthausen
2016
Die Wunderübung
Valentin
Fritz Remond Theater im Zoo/FFM
2015
Auf und Davon
Charly
Festspiele Heppenheim
2015
Amphitryon
Amphitryon
Festspiele Heppenheim
2015
Unsere Frauen
Max Andreani
Fritz Remond Theater im Zoo /Frankfurt am Main
2015
Zauberhafte Zeiten
Chris Redford
Komödie Frankfurt am Main
2014
Der fröhliche Weinberg
Rindsfuß
Festspiele Heppenheim
2014
Taxi, Taxi
John Smith
Festspiele Heppenheim
2014
Der Vorname
Victor
Fritz Remond Theater Frankfurt
2013
The Kings Speech
Bertie , Herzog von York
Fritz Remond Theater Frankfurt
2013
Der süßeste Wahnsinn
Bernard S. Dunlop
Festspiele Heppenheim
2013
Der Sommernachtstraum
Oberon/Theseus
Festspiele Heppenheim
2013
Ausgerechnet am Hochzeitsmorgen
Timothy Westerby
Komödie Frankfurt
2012
Die Kaktusblüte
Dr.Julien Desforges
Schauspielbühnen Stuttgart
2012
Der Sturm
Prospero
Schlossfestspiele
2011 – 2012
Die Perle Anna
Bernard
Komödie Frankfurt+Komödie iim Marquardt Stuttgart
2011
Die Falle
Daniel Corban
Komödie im Bayrischen Hof
2011
Boeing, Boeing
Bernard
Komödie Düsseldorf+Rathaustheater Essen
2010 – 2011
Ein Hauch von Frühling (Avanti,Avanti)
Alexander Ben Clairborne
Komödie Frankfurt
2010
Die Falle
Daniel Corban
Münchner Tournee
2010
Wie man Hasen jagd
Moricet
Festspiele Heppenheim
2010
Der Lügner
Lelio
Festspiele Heppenheim
2010
Boeing-Boeing
Bernard
Komödie Frankfurt
2009
Ein Geist kommt sekten allein-Die Geisterkomödie
Charles Condomine
Fritz Remond Theater im Zoo
2009
Das Sparschwein
Bejamin+Cocarel
Festspiele Heppenheim
2009
Die Sklavin ihres Geliebten
Don Juan
Festspiele Heppenheim
2009
Im Himmel ist kein Zimmer frei
Paul Serval
Komödie Frankfurt
2009
Die Falle
Daniel
Fritz Remond Theater im Zoo/ Frankfurt
2008
Die Grönholm Methode
Fernando Porta
Fritz Remond Theater im Zoo/ Frankfurt
2008
Viel Lärm um Nichts
Benedikt
Schloßfestspiele Ettlingen
2008
Mirandolina
Cavalliere di Ripafrata
Fritz Remond Theater/Frankfurt
2007
Die Grönholm Methode
Farnando Porta
Fritz Remond Theater/Frankfurt
2006
Die Sonny Boys
Ben Silverman
Festspiele Heppenheim
2006
Der Widerspenstigen Zähmung
Petruchio
Festspiele Heppenheim
2005
Der Geizige
Valere
Festspiele Heppenheim
2005
Der Ritter vom Mirakel
Luzman
Festspiele Heppeneheim
2003
Viel Lärm um Nichts
Don Pedro
Burgfestspiele Dreieichenhain
1998
Abraham
Peter
Staatstheater Wiesbaden
1997
Die Unvernünftigen sterben aus
Hermann Quitt
Städtische Bühnen Münster
1997
Herr Paul
Helm
Staatstheater Wiesbaden
1997
Woyzeck
Tambourmayor
Staatstheater Wiesbaden
1996
Biedermann und die Brandstifter
Schmitz der Ringer
Städtische Bühnen Münster
1996
Cyrano de Bergerac
Cyrano
Staatstheater Wiesbaden
1995
Verschiedene
Diverse
Städtische Bühnen Münster
1994
Verschiedene
Diverse
Städtische Bühnen Münster
1993
Verschiedene
Diverse
Städtische Bühnen Münster
1992
Verschiedene
Diverse
Städtische Bühnen Münster
1991
Verschiedene
Diverse
Städtische Bühnen Münster
1985
bis 1991
Diverse
Verschiedene Theater